Pierwsze spotkanie z cyklu “Z biznesem mi do twarzy” za nami. Były emocje, były wzruszenia, a teraz można już wszystko podsumować!

 

POMYSŁ

Pomysł na cykl “Z biznesem mi do twarzy” powstał podczas mojego urlopu macierzyńskiego. Z jednej strony bardzo chciałam spędzić ten czas aktywnie. Rozmawiałam i obserwowałam inne mamy i zauważyłam, że wiele z nich uważa początek macierzyństwa za koniec aktywności wszelakiej. Koniec kariery, koniec innej działalności niż zajmowanie się dziećmi. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby same jednocześnie nie stwierdzały, że nie czują się do końca komfortowo w tej sytuacji.

Z drugiej strony rozmawiałam kiedyś z przyjaciółką o możliwościach biznesowych w Toruniu. Stwierdziłyśmy, że rynek jest hermetyczny i mały i nie wszystkie nasze pomysły miałyby rację bytu akurat tutaj. Później jednak pomyślałam, że nie może to być prawda, a wielu moich znajomych osiągnęło sukces biznesowy właśnie w Toruniu, bez wyjeżdżania do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia.

I wtedy właśnie postanowiłam zorganizować cykl spotkań “Z biznesem mi do twarzy”. Podczas 12 miesięcy przedstawię osoby, które osiągnęły sukces działając w województwie kujawsko-pomorskim. Zależy mi jednak na tym, by pokazywać kobiety, które udowodnią, że można odnieść sukces w biznesie, a jednocześnie połączyć pracę zawodową z życiem prywatnym.

 

MIEJSCE

Hanza Cafe to wyjątkowe miejsce na mapie Torunia, zrzeszające przedsiębiorców i regularnie organizujące spotkania tematyczne. Tutaj nie tylko napijecie się pysznej kawy, ale spotkacie rowerzystę, który sam objechał świat dookoła, fanów WordPressa, gier, spotkacie mentorów, specjalistów i ekspertów w wielu dziedzinach.  Zatem wybór miejsca był oczywisty, a właścicielka, Beata Young, kobieta wyjątkowo przedsiębiorcza, bez wahania przyjęła moją propozycję.

 

BOHATERKA

Bohaterką pierwszego spotkania została Aleksandra Łukomska-Smulska. To kobieta, która od 25 lat działa w toruńskim biznesie. Jest wiceprzewodniczącą polskiej sekcji Europejskiej Unii Kobiet oraz prezesem oddziału toruńskiego EUK. Jest także Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet. Aktualnie przewodniczy Radzie Pożytku Publicznego działającej przy Urzędzie Miasta Torunia. Tutaj także wybór był oczywisty, a pani Aleksandra również chętnie zgodziła się na udział w wydarzeniu.

 

PISALI O SPOTKANIU

W bardzo krótkim czasie okazało się, że spotkanie jest strzałem w dziesiątkę. Dostałam mnóstwo wiadomości, od znajomych, przyjaciół, ale także od osób, których nie znałam, że takich spotkań w Toruniu brakowało. Motywujących, inspirujących i dających energię. A te komentarze z kolei dały mi mocnego kopa podczas przygotowywania spotkania. I wiedziałam jedno – o frekwencję nie musiałam się bać!

Prasowy patronat medialny nad wydarzeniem objęły Nowości. W dzienniku pojawił się wywiad ze mną, który możecie przeczytać tutaj.

nowosci-1

 

I MÓWILI

Z kolei radiowy patronat nad cyklem “Z biznesem mi do twarzy” objęło Radio ZET Gold, którego w Toruniu możecie słuchać na 92,8 fm.

Wywiadu możecie posłuchać tutaj

ZET_Gold Torun Poziom

TAK TO WSZYSTKO WYGLĄDAŁO NA ZDJĘCIACH:

(fot. Elżbieta Wiśniewska- Franckiewicz)

 

A TU Z PRAWDZIWĄ DUMĄ PRZEDSTAWIAM RELACJĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ EKIPĘ 1FILM.PL

 

 

 

KOLEJNE SPOTKANIE…

… już 30 września. A następne zawsze w ostatnią środą miesiąca. Aktualne informacje znajdziecie tutaj oraz na Facebooku.

Do zobaczenia!