Nie masz czasem wrażenia, że żyjesz w bańce informacyjnej? Że tak bardzo jesteś zakotwiczony w branży, w której pracujesz, że informacje spoza niej wydają się być informacjami spoza świata? I często do Ciebie w ogóle nie docierają…

 

Ja tak mam. Dlatego jeden wpis w miesiącu na blogu postanowiłam przeznaczyć na linki do ciekawych miejsc w sieci i artykułów, którymi chcę się z Tobą podzielić. Mam nadzieję, że będą dla Ciebie inspirujące i odkrywcze.

⇒ Ręka do góry, która z Was potrafi ocenić “na oko”, czy buty, które właśnie ogląda, będą wygodne. Zwłaszcza, jeśli to szpilki… Nawet jeśli przymierzamy je w sklepie, dalsze spacery lub całodniowy w nich maraton mogą się okazać całkiem bolesne. Tymczasem okazuje się, że jest prosta metoda, by sprawdzić, czy szpilki będą wygodne.

⇒ Jeśli chcesz o siebie zadbać, a jednocześnie nie chcesz wypuszczać z rąk swojego smartphona, autorzy tego artykułu mają dla Ciebie rozwiązanie. Przygotowali listę aplikacji, która pomoże Ci się zrelaksować, rozluźnić i nawet pokaże, jak dobrze oddychać…

jak zrobić dobrą kawę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

⇒ Lubię kawę, ale wiem, że w tej dziedzinie mam jeszcze sporo do nadrobienia. Ten krótki artykuł pokazuje, na co zwracać uwagę, gdy chcemy przyrządzić doskonałą kawę w domu.

⇒ Czy można osiągnąć szczęście i być uważnym w biurze? 😉 Wg autorów tego artykułu mindfulness, inteligencja emocjonalna i szczęście są ze sobą nierozerwalnie połączone i w znacznym stopniu wpływają na naszą produktywność w miejscu pracy.

medytacja uważność mindfullness

⇒ Czy ktoś Cię ostatnio zapytał, ile masz lat? Czy łatwo było Ci odpowiedzieć? Pytanie o wiek nie jest najlepszym sposobem na rozmowę, ale jeśli już padnie, dobrze wiedzieć, jak z klasą z niego wybrnąć.

⇒ Ostatnio jestem zafascynowana ideą bullet journal, czyli własnoręcznie robionego plannera, dostosowanego do naszych potrzeb i odpowiadającemu naszym sposobom na organizację. Na kanale Worqshop znajdziesz dużo porad, jak stworzyć swój bullet journal.

jak stworzyć bullet journal

Podobały Ci się te linki? A może sam coś ostatnio odkryłeś? Podziel się swoimi ciekawymi miejscami w komentarzu!