W poszukiwaniu świątecznych prezentów przejrzałam dziesiątki, jeśli nie setki!, propozycji książkowych. Wszystkich książek nie kupię, ale pomyślałam, że może przyda się Wam garść inspiracji i przygotowałam “Świąteczny przewodnik po trafionych prezentach”. Na pierwszy ogień poszły książki, które wydają mi się szczególnie godne polecenia.

Dzisiaj część pierwsza. Co w niej znajdziecie? Są kolorowanki (o ich fenomenie na całym świecie pisałam już tutaj)
Są książki oparte na mindfulness. Jest coś dla pragnących nauczyć się porządku (tak, tak 🙂 ), dla tych, którzy chcą być w codziennym życiu bardziej skuteczni i dla tych, którym marzy się władza 🙂

Zobaczcie sami:

 

KOLOROWE BOŻE NARODZENIE. ANTYSTRESOWE KREATYWNE KOLOROWANIE NIE TYLKO DLA DOROSŁYCH

kolorowe-boze-narodzenie-antystresowe-kolorowanie-nie-tylko-dla-doroslychMasz szansę uchwycić i zachować magię Bożego Narodzenia dzięki tym baśniowym świątecznym i zimowym motywom.
Rozwiń skrzydła swojej artystycznej duszy w tych urzekających dekoracjach. 
Odpręż się, uspokój i spraw sobie przyjemność, robiąc coś pięknego.

Książkę możecie kupić m.in. tutaj, tutaj lub tutaj.

 • Wydawca: Amber
 • Rok wydania: 2015
 • Wydanie: I
 • Ilość stron: 128
 • Oprawa: Kartonowa

 

KOLOROWANIE NA BEZSENNOŚĆ DLA DOROSŁYCH

kolorowanie-na-bezsennosc-dla-doroslychChcesz pozbyć się stresu i zmęczenia po ciężkim dniu? Czekasz na sen, który nie chce przyjść? Nie musisz łykać pigułek, które szkodzą zdrowiu.

Nie musisz liczyć baranów, które stale się rozbiegają i tylko cię irytują.

Relaksujące kolorowanie pomoże uspokoić twój umysł i poradzić sobie z bezsennością.

Kolorując specjalnie dobrane wzory poczujesz, jak myśli odpływają, a ciało i umysł gotowe są na odpoczynek we śnie. Dobrej nocy…

Książkę możecie kupić tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Amber
 • Rok wydania: 2015
 • Wydanie: I
 • Ilość stron: 128

 

Mindfulness jest metodą, o której od jakiegoś czasu jest bardzo głośno. Polega na nauce, hm… świadomego życia. Przynajmniej sama tak bym tę metodę nazwała. Poniżej kilka propozycji książek, które opierają się na mindfulness i którym na pewno będę chciała się przyjrzeć w przyszłym roku:

UWAŻNOŚĆ W JEDZENIU – JAN CHOZEN BAYS

UWAŻNOŚĆ W JEDZENIUNa podstawie najnowszych badań i własnej praktyki Jan Chozen Bays pokazuje, jak uważność może zmienić nasz stosunek do jedzenia, jego rolę w naszym życiu oraz pomóc rozwiązać wiele problemów, związanych nie tylko z jedzeniem. Uważność w jedzeniu to sztuka pełnego skupienia na procesie jedzenia: na smakach, zapachach, myślach i uczuciach, które budzą się podczas posiłku i są z nim związane. Dzięki uważności można (na nowo) odkryć, że jedzenie to nie tylko odżywianie organizmu, ale także wielka przyjemność i satysfakcja. Niezależnie od tego, czy masz nadwagę, cierpisz na zaburzenia układu pokarmowego czy chcesz po prostu czerpać więcej radości z życia, ta książka ci pomoże.

Dowiesz się jak:
 • słuchać mądrości swojego ciała, by wiedzieć, co, kiedy i jak dużo jeść,
 • jeść mniej  i czuć się w pełni nasyconym,
 • rozpoznawać swoje zwyczaje i nawyki związane z jedzeniem,
 • lepiej rozumieć swoje problemy z dietą,
 • odkrywać, co naprawdę chcesz zjeść.

Książkę kupisz tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Amber
 • Rok wydania: 2015
 • Wydanie: I
 • Ilość stron: 272

JEDNA RZECZ. ZASKAKUJĄCY MECHANIZM NIEZWYKŁYCH OSIĄGNIĘĆ – GARY KELLER, JAY PAPASAN

jedna rzeczChcesz więcej! Więcej pieniędzy, czasu i satysfakcji z życia.
A zarazem chcesz mniej! Mniej pracy, obowiązków i stresu.
Autorzy z list bestsellerów “New York Timesa” – Gary Keller i Jay Papasan – uczą, w jaki sposób koncepcja JEDNEJ rzeczy może całkowicie zmienić podejście do każdej dziedziny życia, wpłynąć na dokonywane wybory i odnoszone rezultaty.
Czasami twoja JEDNA rzecz będzie pierwszą rzeczą na liście. Czasami – jedyną.
Ale zawsze to właśnie ona przyniesie niezwykłe efekty.
Jaka jest twoja JEDNA rzecz?  

Książkę możecie kupić tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Galaktyka
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 224

SIŁA MAŁYCH CELÓW – TOM O’NEIL

sila-malych-celow-zasada-1-czyli-jak-osiagnac-spektakularne-sukcesy-dzieki-drobnym-zmianomTom O’Neil podpowiada, co zrobić, aby odnieść sukces w poszczególnych obszarach: od poszukiwania równowagi w życiu do lepszej organizacji pracy w firmie. Okazuje się, że duże i trwałe sukcesy osiąga się dzięki wprowadzaniu drobnych, pozytywnych zmian.

Znana sportowa zasada poprawy wyników o jeden procent polega na konsekwentnym zwiększaniu zaangażowania w danej dziedzinie. Tom O’Neil proponuje przenieść zasadę treningową do życia prywatnego i zawodowego. Daje czytelnikom zestaw konkretnych i uniwersalnych wskazówek, przedstawia proste zadania do wykonania, analizuje „przeszkadzacze” utrudniające realizację planów, posługuje się przykładami zaczerpniętymi z codzienności, a także proponuje trzydziestodniowy, starannie ułożony program zmian.

Książkę możesz kupić tutaj (ebook), tutaj (ebook) i tutaj (druk)

 • Wydawca: Dom Wydawniczy PWN
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 222

CODZIENNE RYTUAŁY. JAK PRACUJĄ WIELKIE UMYSŁY – MASON CURREY

codzienne-rytualy-jak-pracuja-wielkie-umyslyFranz Kafka, sfrustrowany swoim mieszkaniem i pracą, pisał w liście do Felice Bauer w 1912 roku: „Czas jest krótki, moje siły ograniczone, biuro to horror, mieszkanie jest głośne, a jeśli przyjemne, proste życie nie jest możliwe, to trzeba spróbować wykręcić się z niego poprzez subtelne manewry”. Kafka jest jednym z 161 bohaterów tej inspirującej książki: pisarzy, poetów, dramaturgów, malarzy, filozofów, naukowców, matematyków, którzy zdradzają swoje sekretne sposoby na to, jak mimo przeszkód i codziennych obowiązków robić w życiu to, co kocha się najbardziej, dzięki odrobinie samodyscypliny i… rutyny.

Książkę możesz kupić tutaj, tutaj, tutaj i tutaj (ebook)

 • Wydawca: Wydawnictwo W.A.B
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 371

SZTUKA PORZĄDKOWANIA. LEPSZE ŻYCIE W ZORGANIZOWANEJ PRZESTRZENI – DOMINIQUE LOREAU

sztuka-porzadkowania-lepsze-zycie-w-zorganizowanej-przestrzeni

Kiedyś sztuka porządkowania była przekazywana z matki na córkę. Każda kategoria przedmiotów posiadała swój mebel (szyfonierę, szafę, szafę na ubrania wiszące, komodę, kredens, komodę siedmioszufladową, skrzyneczkę na przybory do szycia…).

Wszystko, co stanowiło wyposażenie wnętrz było podporządkowane zasadom zdrowego rozsądku. Wszystko było przemyślane, wymierzone. Uczono się składać bieliznę w kostkę, przechowywać oddzielnie naczynia używane na co dzień i zastawy świąteczne… A to dlatego, że przedmioty domowego użytku, przekazywane z pokolenia na pokolenie, w obrębie tej samej kultury, niewiele się od siebie różniły.

Dzisiaj jest inaczej. Mamy dużo więcej wszelkiego rodzaju przedmiotów, które stale się zmieniają i jesteśmy zmuszeni wymyślać nowe sposoby rozmieszczania i układania, w miarę jak pojawiają się nowe technologie, a inne znikają. Musimy tworzyć, wyobrażać, wymyślać nowe rozwiązania. I nawet jeśli natura przedmiotów uległa zmianie, powinniśmy, wzorując się na naszych przodkach, znaleźć sposób na uporządkowane i rozsądne życie.

Książkę możesz kupić tutaj, tutaj i tutaj

 • Wydawca: Wydawnictwo Czarna Owca
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 160

MAGIA SPRZĄTANIA – MARIE KONDO

MAGIA SPRZĄTANIABałaganiarstwa się nie dziedziczy, nie jest ono także związane z brakiem czasu, to raczej nagromadzenie błędnych przekonań o porządkowaniu.

Autorka prezentuje własną metodę – konMari – na uporządkowanie najbliższego otoczenia, zmianę podejścia do życia i sposobu myślenia. Omawia istotne decyzje, które należy podjąć, aby było to możliwe. Pokazuje, jak skutecznie zmienić nawyki.

Książkę kupisz tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Wydawnictwo Muza
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 224

 

 

WHAT IF? A CO GDYBY? – RANDALL MUNROE

WHAT IF? A CO GDYBYJeden z największych fenomenów czytelniczych ostatniego roku. Książka, która zebrała świetne recenzje w najważniejszych światowych mediach, poczynając od „Wall Street Journal” i „Rolling Stone’a”, a na „Wired” kończąc. Zadebiutowała na 1 miejscu listy bestsellerów non-fiction „New York Timesa” i utrzymywała się w jej czołówce przez pół roku. Jedna z ulubionych lektur Billa Gatesa. W ciągu zaledwie 24 godzin od premiery osiągnęła status bestsellera na Amazonie.

„What If?” Randalla Munroe to zbiór naukowych odpowiedzi na hipotetyczne i absurdalne pytania, ilustrowany przezabawnymi komiksami. Książka pełna jest uszczypliwego humoru, a przy tym, naprawdę zaskakująco dużo można się z niej nauczyć. Munroe z naukowym zacięciem odpowiada nawet na najgłupsze pytania, cierpliwie tłumaczy jaką moc może wygenerować Yoda, czy co by się stało, gdyby każdy z nas miał naprawdę przeznaczoną tylko jedną drugą połówkę.

Książkę kupisz tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Czarna Owca
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 372

GRY O WŁADZĘ. POTĘŻNY ARSENAŁ METOD OSIĄGANIA CELÓW – HENRIK FEXEUS

GRY O WŁADZĘ

Prawdziwa władza nie jest czymś, co można zdobyć. To coś, czym ludzie muszą Cię obdarzyć z własnej woli.

W książce “Gry o władzę” Fexeus prezentuje jak uzyskać coś, co sam określa mianem „dobrej władzy”. Można po nią sięgnąć stosując praktyczne i proste techniki, które możesz wykorzystać w każdej sytuacji: w pracy, wśród przyjaciół, czy przy stole w gronie najbliższych Ci osób. Dzięki tej książce nauczysz się, w jaki sposób sprawiać, by niezależnie od okoliczności ludzie myśleli tak, jak Ty. To wiedza, której możesz użyć negocjując podwyżkę, wygłaszając prelekcję lub udając się z kimś na pierwszą randkę.

Henrik Fexeus potrafi z niezwykłą swobodą i prostotą wyjaśnić nawet najbardziej skomplikowane zależności. Rozległa wiedza z dziedziny filozofii zdobyta podczas studiów sprawiła, że szybko stał się najsłynniejszym szwedzkim specjalistą zajmującym się manipulacjami psychologicznymi, a także iluzjonistą skupiającym się na działaniu ludzkich umysłów i propagatorem wiedzy na temat podświadomych metod komunikacji oraz wpływania na innych.

Książkę kupisz tutaj, tutaj i tutaj.

 • Wydawca: Wydawnictwo Studio EMKA
 • Rok wydania: 2015
 • Ilość stron: 336

 

Potrzebujesz więcej inspiracji? Sprawdź książki, które polecam w dziale “Czytelnia“!

Miłego czytania! 🙂