Andrzej Tucholski z Jestkultura.pl od czterech lat organizuje Share Week. To ciekawa akcja, a biorący w niej udział polecają na swoich blogach i vlogach innych autorów z blogosfery, którzy mają na nich wpływ. Muszę wziąć udział w tej akcji!

Zasady są proste: trzeba wskazać 3 blogi, które są w jakiś sposób dla nas ważne – uczą, inspirują, bawią. Bez których Internet byłby dla nas… pusty J Tu nie liczą się zasięgi ani popularność danej strony. Ważny jest przekaz i to, że lubimy do danego autora zaglądać.

Ponieważ blogów, które lubię, jest naprawdę sporo (tutaj polecałam kilka), postanowiłam, że do akcji zgłoszę te, które pomagają połapać się w skomplikowanym świecie biznesowo-korporacyjno-internetowym. A po ludzku – sugerują, co zrobić, żeby w pracy/firmie było dobrze oraz jak prowadzić biznes internetowy, żeby się na nim nie przejechać.

PAULINABASTA.COM

PAULINABASTA.COM

Od 10 lat pracuje w HR, a na swoim blogu pisze o tym, jak dobrze rekrutować, jak jako kandydat najlepiej się zaprezentować, a jako manager nie dać plamy. Dużym plusem jest mnóstwo tematów związanych z kobietami w biznesie. Wskazuje na błędy i nasze słabe strony, podpowiada rozwiązania. A wszystko to w lekkim, pełnym humoru stylu. Od tego bloga jestem uzależniona, a autorkę chętnie zaprosiłabym na kawę.

LOOKREATYWNI.PL

LOOKREATYWNI.PL

Jeśli macie lub planujecie rozpocząć własny biznes w sieci, musicie przestrzegać pewnych reguł. Jakich? O tym przeczytacie właśnie na tym blogu. Jego autorzy przypomną Wam np. co z prawem autorskim zdjęć stockowych, jak dbać o ochronę danych osobowych i bezpiecznie prowadzić profil na Facebooku. Tematów jest wiele, a każdy z nich opisany w sposób przystępny i przejrzysty. Warto zaglądać, by być na bieżąco.

CZAPLICKA.EU

CZAPLICKA.EU

Monika Czaplicka jest właścicielką agencji Wobuzz i na dobre wsiąkła w branżę social media. Podpowiada, jak ćwierkać, sugeruje, jak pisać, wyjaśnia, jak instagramować. Ostatnio furorę w Internecie zrobiło jej ogłoszenie rekrutacyjne, w którym wyłożyła karty na stół, jasno poinformowała o warunkach pracy i swoich oczekiwaniach względem przyszłego pracownika. W sumie przykro mi, gdy piszę te słowa, bo akurat takie zachowanie powinno być normą, ale jak jest wie każdy, kto choć raz uczestniczył w rekrutacji (i nie była to rekrutacja Moniki). Tak czy inaczej, czapki z głów przed Moniką! Poza blogiem polecam także filmiki z Moniką, które czasem ukazują się na profilu Wobuzz. Tak, z nią też chętnie poszłabym na kawę.

Tyle na dzisiaj. Znaliście te blogi? Może chcecie polecić jakieś inne? Dajcie koniecznie znać tutaj w komentarzach a także, jeśli prowadzicie bloga, weźcie udział w akcji. Wszystko ładnie wyjaśnione jest tutaj.