fot. http://www.hellokids.com

Szaleństwo ogarnęło Francję, szaleństwo ogarnęło Stany, szaleństwo ogarnęło i mnie! I wcale nie chodzi o nową potrawę, aktora czy nowy model telefonu. To nie aplikacja powoduje, że nagle zaczęłam kupować kredki, pisaki i długopisy żelowe. I że nagle wokół mnie zrobiło się bardzo kolorowo…

Zaczęło się od Johanny Basford i jej Secret Garden. Książka podbiła serca Amerykanów, a chwilę później trafiła do Francji. Aktualnie podobno we francuskich księgarniach kolorowanki dla dorosłych biją na głowę pod względem sprzedaży nawet książki kucharskie, które wiodły prym w zestawieniach bestsellerów. Francuzi oszaleli. Brytyjczycy też. Kolorują na potęgę, a w sieci roi się od stron oferujących darmowe szablony do druku.
http://www.coloring-pages-adults.com/coloring-zen/nggallery/page/3/?image=anti-stress__coloring-adult-zen-anti-stress-relax-to-print__1

http://www.coloring-pages-adults.com

Co jest takiego fajnego w kolorowankach dla dorosłych?

Wszystko! Znów możecie poczuć się jak dziecko, bo chociaż zajmujecie się dziecięcą czynnością, to wzory wcale do dziecinnych nie należą. Są bardzo szczegółowe, a trzymanie się linii to prawdziwa sztuka. Musicie się dobrze skoncentrować i pewnie prowadzić rękę z pisakiem czy kredką.
Druga sprawa – kolory. Dobieracie takie, jakie Wam odpowiadają. Możecie skupić się na pastelach, albo dla odmiany na kolorach neonowych. Wszystko to kwestia Waszego wyboru. Możecie też łączyć pisaki z długopisami, kredkami czy pastelami. Bo kto Wam zabroni?

Wiecie, kiedy można zarobić sporo pieniędzy?

Gdy doda się do produktu magiczne hasło “anti-stress”. Tak więc jak grzyby po deszczu pojawiają się kolejne książki, krzyczące z okładek, że kolorując je na pewno się odstresujecie. Czy tak będzie? Być może. Chyba że Was zdenerwuje źle dobrany kolor pisaka 😉
http://www.coloring-pages-adults.com/coloring-zen/?image=anti-stress__coloring-for-adults-5__1

http://www.coloring-pages-adults.com

 

Podobno już Jung w XX w. zalecał swoim pacjentom kolorowanki. Według niego szczególnie relaksująco miało działać ozdabianie mandali. Podczas kolorowania uruchamiamy dwie nasze półkule – tę odpowiedzialną za myślenie logiczne (gdy wypełniamy przestrzenie kolorem) oraz tę odpowiedzialną za kreatywność (gdy dobieramy kolory).  Kolorowanki wymagają od nas skupienia się tylko i wyłącznie na kolorowaniu. Dzięki czemu odstresowujemy się, bo skupiamy myśli na jednej rzeczy i nic więcej nas już nie interesuje. Tak przynajmniej twierdzą naukowcy.

A co można kolorować?

Szablony do kolorowania powstały już chyba we wszystkich tematach. Można kolorować naturę, architekturę, ludzi, mandale, wzory geometryczne, zwierzęta. Są nawet specjalne wzory dla feministek!

Gdzie szukać kolorowanek?

Zajrzyjcie na mój profil na Pinterest. Przygotowałam dla Was szablony, które możecie wydrukować w domu.

Mam też zestawienie książek dostępnych w polskich księgarniach:
Miłej zabawy i kredki w dłoń!
kurs marka osobista