fot: TiAmoFoto.pl

Czy wiecie, jak zaprojektować ścieżkę zamiany etatu na własną firmę? Jak znaleźć pomysł na siebie i pracę z pasją?
Jak odkryć swoje mocne strony? Na tym zna się  Agnieszka Siołek-Cichocka, autorka bloga Pracownia Edukreacji, która odpowiedziała na pytania w Kwestionariuszu Blogera:

Gdy zakładałam bloga myślałam o…

Dzieleniu się wiedzą dotyczącą rozwijania mocnych stron. Bardzo chciałam i nadal chcę propagować tę ideę wśród innych osób, dlatego myśląc o blogu miałam w głowie obraz tworzenia twórczego miejsca, a w nim projektów związanych z tematyką rozwijania mocnych stron i opartej na nich przedsiębiorczości.

W blogowaniu najważniejsze jest dla mnie…

Specjalizacja – kiedy blog jest o czymś konkretnym i dotyka jakiejś niszy.
Rzetelność  –  kiedy ktoś przykłada do blogowania solidną rękę.
Autentyczność – kiedy blogowanie wypływa z serca i wartości.
Spójność – kiedy pisze się o czymś, na czym się zna i w czym ma się doświadczenie.

U innych blogerów cenię…

Tworzenie własnej jakości i wartościowego contentu. Cenię sobie szczególnie te blogi, na których wszystko jest spójne, począwszy od treści a skończywszy na wizualnej otoczce. Nie lubię powielania, dlatego szczególnie zwracam uwagę na tych, którzy mają swój wypracowany i niepowtarzalny styl.

Denerwuje mnie…

Nachalność, brak konkretności  i taktu oraz bylejakość. I jeszcze jedno. Pisanie o czymś bez praktyki i osobistego doświadczenia w danym temacie.

Mój największy sukces…

W zasadzie wszystko, co osiągnęłam do tej pory w życiu osobistym i zawodowym. Nie traktuję sukcesu w kategoriach spektakularnych. Sporo jeszcze przede mną. Za każdym razem, kiedy ktoś mnie o to pyta, spoglądam wstecz i widzę punkt, z którego zaczynałam, kiedy w wielu sprawach byłam zielona i nie wiedziałam, co, jak i gdzie. Kiedy przywołuję swoje początki, widzę, że małymi krokami przeszłam naprawdę spory dystans i to jest mój największy sukces.

Moja największa porażka…

Nie pamiętam takiej. Wszystko traktuję jako lekcję, nawet, kiedy mi się nie udaje. A przecież, przynajmniej mi, regularnie coś się nie udaje. Już przyzwyczaiłam się do tego, że kiedy czegoś się uczę, tak po prostu jest. A blog i własna firma to nieustanna nauka, więc i regularne popełnianie błędów.

Internet to dla mnie

Okno na przedsiębiorczość i wielki wór możliwości. A z drugiej strony medium, które ciągle poznaję i uczę się, jak korzystać z niego mądrze by nie zaszkodzić sobie oraz innym.

Ach, no i również zjadacz czasu. Tak, tak – ciągle szukam na siebie patentu w tej kwestii 🙂

Kiedy nie jestem online…

Pracuję, czytam, medytuję, spaceruję, piszę i spędzam czas z ukochanym mężem oraz rozmyślam o moim synku, którego aktualnie noszę pod swoim sercem.

Dzień zaczynam od…

Zawsze od dobrego i solidnego śniadania.

Nigdy nie napiszę o…

O mechanice samochodowej, fizyce kwantowej i ogromie innych tematów, na których kompletnie się nie znam. 😉

Dzięki blogowaniu…

Poznałam ogrom wspaniałych osób, rozszerzyłam działania firmowe, poszerzyłam swoje możliwości i oswoiłam sporo własnych strachów.

Mój cel w tym roku…

W tym roku moje cele skupiają się głównie na rodzinie – mężu i maleństwie, które przyjdzie za kilka miesięcy na świat. Dlatego w tym momencie nie planuję zbyt wiele. Chciałabym w tym roku ukończyć jeszcze kilka projektów m.in. projekt Uwierz w życie pozaetatowe oraz ćwiczenia dla kobiet z rozwijania mocnych stron, ale zobaczę, na co będę mogła czasowo sobie pozwolić.

Początkującym blogerom radzę…

Nie patrz na innych i rób swoje. No i właśnie… Przede wszystkim rób, działaj i wcielaj pomysły w życie. Nawet wtedy, kiedy nie wiesz i nie do końca potrafisz. Próbuj, bo z każdym kolejnym krokiem jest znacznie łatwiej. Ja również zaczynałam w ten sposób. Naprawdę nie warto czekać na moment idealny i doskonały plan. Bo momentów idealnych nie ma.

Zajrzyjcie koniecznie na blog Agnieszki: www.pracowniaedukreacji.pl

Nie zapomnijcie także sprawdzić pozostałych Kwestionariuszy Blogerów, które znajdziecie tutaj.

Jeśli chcecie znaleźć się w kolejnej odsłonie blogerskiego cyklu, dajcie znać! 🙂