Wielokrotnie rekrutowałam na różne stanowiska w radiu. Spotkałam się z dziesiątkami osób, przejrzałam setki zgłoszeń, pewnie drugie tyle odebrałam telefonów w sprawie pracy. Wśród zainteresowanych było wielu kandydatów, którzy kompletnie nie mieli pojęcia o tym, jak wygląda praca w radiu. A przecież można byłoby to zmienić.

Żyjemy w ciekawych czasach. Na wyciągnięcie ręki mamy nowe możliwości, i od nas tylko zależy, na ile z nich skorzystamy. Niektórzy podejmą wyzwanie, inni opuszczą głowę i nigdy niczego nie zmienią. Dla tych, którzy jednak wykażą się minimalną odwagą, powstał portal Lifetramp.com

Genialny pomysł pojawił się w głowie jednego ze współzałożycieli podczas jego podróży do Japonii. Gdy już znudziło mu się robienie zdjęć budynkom, zapragnął bliżej poznać ludzi i ich życie. Po powrocie do kraju postanowił uruchomić program, który będzie łączył w sobie „element ludzki” i technologie informatyczne. I tak powstał Lifetramp.

Lifetramp

To portal wymiany doświadczeń. Zastanawialiście się kiedyś jak to jest pracować jako operator kamery, projektant gier, kompozytor czy właśnie radiowiec? Chcielibyście kompletnie zmienić swoje życie, spróbować czegoś nowego, ale się boicie? Po zarejestrowaniu na stronie Lifetramp będziecie mogli znaleźć swojego mentora. Każdy z nich opisał swoją działalność, dzięki czemu łatwiej będzie znaleźć osobę, której styl życia czy działalność najbardziej nas fascynuje. A potem wystarczy się skontaktować z danym mentorem, zaprosić na lunch (to warunek! J ) i chłonąć wiedzę, którą Wam przekaże.

 Lifetramp

To świetny pomysł, jeśli planujecie zmianę w swoim życiu. Często przecież wydaje się, że te najbardziej fascynujące zawody wcale takie ciekawe nie są. Za to może te, na które początkowo nie zwrócilibyśmy uwagi, mogą wnieść w nasze życie dużo emocji. Warto to przetestować zanim podejmiemy ostateczne kroki.

Oczywiście w trakcie jednego dnia nie nauczycie się i nie poznacie wszystkiego. Ale dobrze przygotowany mentor na pewno odpowiednio wprowadzi Was do swojej branży, opowie o zaletach i wadach swojej pracy, wysłucha też Waszych obaw i chętnie odpowie na wszystkie pytania.

A może braliście już udział w takich spotkaniach z mentorem? Byliście zadowoleni? Ja czekam niecierpliwie, aż poszerzy się liczba mentorów z Torunia i Bydgoszczy (bo póki co nie znalazłam żadnego).