Gdybyście mieli określić 2020 rok jednym słowem, jakie by ono było?

W 55 odcinku PositiveMind Podcast na chwilę spojrzymy w przeszłość, potem w przyszłość, a na końcu zrobimy to, co najważniejsze – skupimy się na teraźniejszości.

Zanim zabrałam się za nagrywanie tego odcinka, długo myślałam o wstępie, o tym, jak rozpocząć odcinek, by nie używać sformułowań, które wszyscy znamy, które są banalne i od których najprawdopodobniej już nas trochę mdli. Bo jeśli powiem, że 2020 rok był trudny, zaskakujący, że mamy go dość – to to naprawdę nie jest nic nowego. Wszyscy to wiemy. Zawodowo i prywatnie odczuliśmy to bardzo mocno. A echo 2020 jeszcze będzie nam towarzyszyło, zobaczymy, jak długo.

Jeśli powiem, ze w 2020 roku wiele firm straciło, to to tez nie jest żadne zaskoczenie, chociaż są tez firmy, które w tym roku się umocniły.

Ale to, co w 2020 najbardziej nas wszystkich dotknęło, i z czym będziemy próbowali dać sobie radę jeszcze przez długi czas, to strach, niepewność, nieprzewidywalność, utrudniająca jakiekolwiek działania. Bo co zrobić, gdy nie wiadomo, co można robić? Gdy nie wiadomo nie tylko, co będzie za kwartał, ale czasem nie wiadomo, co będzie jutro? Jak prowadzić biznes, firmę, gdy inni tak wiele stracili? Czy można – czy wypada – promować swoje produkty i usługi, czy można sprzedawać, gdy wielu walczy o przetrwanie?

Z tego odcinka podcastu dowiesz się m.in.
* jakie lekcje wyciągnęliśmy z 2020 roku
* dlaczego tak wiele osób wstrzymywało się z działaniem
* jak zabrać się za działanie teraz
* czego potrzebujemy w 2021 roku


SŁUCHAJ NA ITUNES, STITCHER I SPOTIFY

Podcastu możesz posłuchać w aplikacjach iTunesStitcherSpotify i większości pozostałych odtwarzających podcasty. Możesz także słuchać bezpośrednio na tej stronie . A jeśli wolisz Youtube, zapraszam Cię tutaj.

Poświęć proszę chwilę i podziel się swoją opinią w aplikacji iTunes i Stitcher. Udostępnij ten odcinek także innym osobom, by miały możliwość go posłuchać. Dziękuję!

Do usłyszenia,
Joanna Cieślak