Pierwsze kroki na Linkedin wcale nie są takie trudne. Intuicyjnie wyczuwamy duże podobieństwo do Facebooka. Często jednak nie wiemy, co na Linkedin można, a czego nie wypada robić.

Jak możemy wykorzystać jego potencjał, jakiego rodzaju treści powinniśmy tam publikować, co jest ważne, gdy budujemy swój profil, jak LinkedIn wpływa na naszą markę osobistą – to tylko część pytań, które od Was usłyszałam.

Podcastu możesz słuchać na stronie positivemind.pl/podcast oraz w aplikacjach iTunesSticher i większości pozostałych odtwarzających podcasty.

SŁUCHAJ NA ITUNES I STICHER

Dzisiejszy odcinek jest wprowadzeniem do tematu. Jeżeli nie masz jeszcze swojego profilu na LinkedIn, albo masz, ale nie wiesz, czy wszystko poprawnie w nim zamieściłeś, to mam nadzieję, że ten odcinek podcastu rozwieje twoje wątpliwości.

Czy warto mieć konto na Linkedin?

Jeśli z kolei nie jesteś przekonany, ze warto pojawić w tym miejscu w sieci, przedstawię Ci podsumowanie raportu, jaki w tym roku przygotował Gemius. Otóż w kwietniu 2017 roku ponad 2 miliony Polaków odwiedziło portal LinkedIn. To o ponad 250 tys. więcej niż rok temu. Wzrost widać wśród użytkowników mobilnych, zarówno tych, którzy korzystają z Linkedin z poziomu przeglądarki w telefonie, jak i tych, którzy korzystają z aplikacji.
Czym jest LinkedIn? W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że jest Facebookiem dla profesjonalistów. Tematy, które są tam poruszane, dotyczą szeroko pojętej kariery i biznesu. O ile na Fb możesz pisać o swoich prywatnych, rodzinnych chwilach, o tyle na LinkedIn to już raczej nie wypada, chyba, że dobrze taki wpis uargumentujesz. Linkedin powstał po to, by ułatwiać komunikację specjalistom i markom.

Rozwijanie kariery na Linkedin

Niektórzy uważają, że profil na Linkedin to podstawa, by rozwijać swoją karierę.  Nie byłabym aż tak stanowcza, bo nie wystarczy tylko sie na linkedin zarejestrować, by otrzymywać nieskończone oferty pracy czy współpracy. Ale tak – jeśli przygotujesz dobry profil i aktywnie się komunikujesz, wówczas zdecydowanie masz większe szanse, by być zauważonym.
Sama na swoim przykładzie mogę poświadczyć, że im bardziej jestem aktywna na LinkedIn, tym więcej ofert i propozycji dostaję.

Pierwsze kroki na Linkedin

pierwsze kroki na linkedin podcast
Czyli podsumowując – LinkedIn to miejsce dla specjalistów, skoncentrowane na rozwoju kariery i biznesu. Dzięki temu, że jesteśmy online mamy możliwość kontaktu niemalże z każdą osobą na całym świecie.
Posłuchaj tego odcinka podcastu, a potem oceń go w iTunes i Sticher – dziękuję!
Do usłyszenia!
Joanna